2019-06-10 11:48

3x HURÁ! Google Shopping prichádza konečne aj na Slovensko!

google shopping na slovensku

Svet slovenského PPC sa v júni 2019 navždy zmení. Teda nezmení, ale vylepší. Po rokoch čakania sme sa dočkali a Google sa rozhodol povoliť Google shopping (Google Merchant Centrum - Nákupy Google) aj na Slovensku! Tešíme sa, pretože vieme, že reklamy cez Google Merchant sú vďaka presnému cieleniu úspešné a lacnejšie.

Čo to Google Merchant je?

Je to reklama, vďaka ktorej sa Vaše produkty zobrazia priamo nad výsledkami vyhľadávania. Po kliknutí je zákazník presmerovaný priamo na produkt na eshope. Šikovné.

Reklama obsahuje názov produktu, cenu a hodnotenie. Tiež v Google pribudne záložky “nákupy”.

Zdroj: www.amazeemetrics.com

 

Prečo je výhodné mať kampaň v Google Shoping pre Váš eshop?

Pretože google shopping ukáže zákazníkovi presne to, čo hľadá. Ak si z ponuky produktov vyberie produkt od Vás a klikne naň, je veľká pravdepodobnosť, že u Vás hneď nakúpi. Zaujal ho viac ako konkurenčná ponuka. Google shopping funguje ako porovnáč a zákazník si tak z ponuky eshopov vie vybrať to, čo je pre neho najvhodnejšie.

Pre vás to teda znamená vyšší konverzný pomer a menej peňazí za zbytočné prekliky.

Niektoré eshopy zo zahraničia úspešne fungujú len vďaka Google Shopping. Ak teda prevadzkujete eshop, pripravte svoje feedy a Google Nákupy určite vyskúšajte. Ak si s nastavením neviete rady, napíšte nám. Radi Vám pomôžeme.

Ísť späť

3x HURÁ! Google Shopping prichádza konečne aj na Slovensko!
  • MI:SU Design
  • BLOG
  • 3x HURÁ! Google Shopping prichádza konečne aj na Slovensko!
Používame anonymizované súbory cookie, aby sme Vám poskytli najlepší zážitok z našej stránky a ochránili vaše osobné údaje. Ak budete pokračovať, povoľujete tým prijatie všetkých súborov cookie na stránke spoločnosti MI:SU Design.Viac informácii
OK