2018-06-22 12:55

Základy SEO: Čo to SEO vlastne je?

Na Slovensku existuje okolo 150 000 webových stránok. Celkom slušné, nie? Niekde medzi nimi je aj tá Vaša. Vy si samozrejme želáte, aby sa v záplave webov nestratila. A hlavne, aby sa pri určitých dôležitých frázach a slovách, objavila na prvej stránke Google. Potrebujete na to, ale predbehnúť ostatné webové stránky. Tak to je SEO. Optimalizácia webu pre vyhľadávače.

SEO sú teda úpravy na webe (aj mimo neho), ktorými docielite prvé priečky pri vyhľadávaní. A to bez toho, aby ste museli zaplatiť Google za reklamu.

Možno sa pýtate: “Máme predsa sociálne siete, ktoré nás zviditeľnia. Má to SEO ešte význam?” Jednoznačne áno! Ľudia googlia. Denne a takmer všetko. Bola by škoda, ak by pri hľadaní nenašli Váš web, ale stránku Vašej konkurencie. A na to potrebujete byť na prvej stránke. Ľudia sa málo kedy prekliknú ďalej.

Prvých päť výsledkov vyhľadávania získa viac ako 60% všetkých kliknutí.

...a čo SEO nie je?

SEO nie je žiadna mágia, ktorá zo dňa na deň posunie Váš web na prvé miesto a zákazníkov budete musieť odháňať. Je to dlhodobý proces. Ak sa však správne nastaví, môže priniesť prvé ovocie už po niekoľkých týždňoch.

My vám k tomu ovociu, radi pomôžeme.

Ísť späť

Základy SEO
Používame anonymizované súbory cookie, aby sme Vám poskytli najlepší zážitok z našej stránky a ochránili vaše osobné údaje. Ak budete pokračovať, povoľujete tým prijatie všetkých súborov cookie na stránke spoločnosti MI:SU Design.Viac informácii
OK