2018-08-20 12:54

Základy SEO: Ako optimalizovať obrázky

Dôležitou súčasťou SEO je kvalitný obsah stránky. Nemáme tým na mysli len písanie článkov a texty na web stránke, ale aj multimédiá, na ktoré mnoho ľudí zabúda. Urobte z toho svoju výhodu. Dobre optimalizované obrázky Vás môžu v Google posunúť na lepšie miesto.

Google vo vyhľadávaní uprednostňuje stránky s obsahom, ktorý ľudí zaujme. Preto stránky s multimédiami považuje za zaujímavejšie pre ľudí. Predpokladá, že s týmto výsledkom budú ľudia spokojnejší a webstránku preto posunie na lepšie miesto vo vyhľadávaní.

Google však potrebuje vedieť rozlíšiť čo je na obrázku, aby mohol web správne zaradiť. S tým mu vieme jednoducho pomôcť.

 

  1. Zbohom foto_01.jpg

Najdôležitejšie je obrázok pomenovať. Nenahrávajte na web obrázky so všeobecným názvom, ktorí Googlu nič nepovie. Obetujte pár minúť a premenujte fotky pred nahratím na web. Ako? Fotky pomenujte podľa toho, čo na nich je. Je na obrázku rodinný dom s červenou strechou? Nebojte sa obrázok pomenovať: rodinny_dom_cervena_strecha_01.

  1. alt text

Pri nahrávaní obrázku na web, nepreskakujte možnosť pridať alternatívny popis k obrázku. Alternatívny text je ďalší pomocník pre Google, ktorý sa snaží prečítať obrázok. Zadajte aspoň pár kľúčových slov, ideálne ak napíšete vetu až dve. Google sa poteší.

  1. Nezabudnite na rýchlosť

Žijeme v rýchlej dobe. Ľuďom sa nechce čakať, kým sa otvorí pomalá stránka alebo načíta obrázok. Google to vie. Preto uprednostňuje rýchle web stránky. Snažte sa teda nezahltiť svoj web nekonečnou galériou obrázkov, ktoré si napokon nikto nepozrie. Vyberte pár tých najlepších a nahrajte ich vo veľkosti do 100kb.

Veľa ľudí si myslí, že SEO je zložitý proces, no opak je pravdou. Vyžaduje si však celý rad jednoduchých, postupných krokov, trpezlivosť a aj investíciu času. Nechajte tento proces na nás. Nezabudneme na žiaden dôležitý krok optimalizácie, pomôžeme Vám dosiahnuť požadované výsledky a ušetríme Váš čas.

Ísť späť

Základy SEO: Ako optimalizovať obrázky
Používame anonymizované súbory cookie, aby sme Vám poskytli najlepší zážitok z našej stránky a ochránili vaše osobné údaje. Ak budete pokračovať, povoľujete tým prijatie všetkých súborov cookie na stránke spoločnosti MI:SU Design.Viac informácii
OK