2019-01-15 08:29

Základy SEO: Ako na nadpisy

seo nadpisy

Ak riešite SEO pre web stránku, nezabúdajte pri písaní textu optimalizovať aj nadpisy. Sú stále veľmi dôležité. V dnešnom článku Vám prezradíme, prečo sú nadpisy tak podstatné a ako ich správne optimalizovať.

Ako písať SEO nadpisy?

Zamyslite sa nad kľúčovými slovami web stránky a rozdeľte ich podľa priority. Najdôležitejšie kľúčové slovo by sa malo nachádzať v tagu H1. Menej dôležité kľúčové slová by mali byť rozdelené medzi ďalšie tagy H2 až H6. Podľa priority.

Dbajte na to, aby sa kľúčové slová v nadpisoch priveľa neopakovali. Ideálne je v nadpisoch použiť synonymá kľúčových slov, prípadne ich vyskloňujte a použite iné tvary.

Pri tom všetkom ale nezabúdajte, že píšete pre ľudí. Nadpisy by mali byť krátke, logické, výstižné, dobre čitateľné a nemali by obsahovať nasilu sa opakujúce kľúčové slová. Podnadpisy by mali pomôcť čitateľovi sa orientovať v texte. Nadpisy by ľudí zaujať natoľko, že článok otvoria, zostanú na stránke a dočítajú text dokonca.

Prečo sú nadpisy pre SEO dôležité?

Pri čítaní webu sa Google snaží pochopiť obsah Vašej stránky, pomáhajú mu aj nadpisy, ktoré slúžia podobne ako štruktúrované dáta. Nadpisy mu pomáhajú sa v obsahu web stránky rýchlejšie zorientovať. Preto Google dáva väčšiu váhu kľúčovým slovám v nadpisoch, než slovám v texte.

Pri zobrazení výsledkov vyhľadávania, Google zobrazuje snippet – title a meta description. Ak máte title a meta description optimalizovaný a Google ho považuje za relevantný (teda obsahuje kľúčové slová) k vyhľadávanému výrazu, zobrazí vo výsledkoch vyhľadávania Váš title a meta description tak, ako ste ho na web stránku zadali.

Google sa snaží priniesť, čo najrelevantnejšie výsledky vyhľadávania, preto ak sa mu Váš title a meta nezdá dostatočne relevantný (alebo ho vôbec nemáte), upraví snippet. Práve na základe nadpisov vytvorí snippet, ktorý bude najrelevantnejší k vyhľadávaciemu výrazu.

SEO je proces, pri ktorom treba byť dôsledný a netreba zabúdať ani na drobnosti, akými sa môžu zdať nadpisy. Nechajte tento proces na nás. Nezabudneme na žiaden dôležitý krok optimalizácie a pomôžeme Vám dostať sa na prvú stránku vo výsledkoch vyhľadávania.

Ísť späť

Základy SEO: Ako na nadpisy
Používame anonymizované súbory cookie, aby sme Vám poskytli najlepší zážitok z našej stránky a ochránili vaše osobné údaje. Ak budete pokračovať, povoľujete tým prijatie všetkých súborov cookie na stránke spoločnosti MI:SU Design.Viac informácii
OK