2019-08-19 10:40

Ako sme s Jasmínou zvalcovali internety

google shopping na slovensku

Keď sa spojí dobrá téma s pútavo napísaným textom vznikne PR článok, ktorý ľudia prirodzene čítajú. Článok, ktorý sme napísali pre Bábätkovo bol o 6250% úspešnejší než iné PR články na TOPkách!

Bežný reklamný PR článok na topky.sk má priemernú čítanosť 1500 až 2500 krát. Článok s Jasminou mal čítanosť po 6 dňoch 35.000 krát a k dnešnému dňu prekročil už má viac ako 40 000. Článok, ktorý sme pripravili je teda o 6250% úspešnejší než iné PR články na TOPkách!

Je škoda, že si klient nepriplatil viral seeding - prezdieľanie článku Facebooku topiek. Predpokladáme, že čitateľnosť článku by bola ešte vyššia a v tomto prípade, by sa viral seeding mohol naozaj oplatiť. 

Klient neskôr využil aj promo cez Strossle - program, ktorý zobrazuje článok v reklamnom priestore odporúčaných článkoch.

V rámci systému Strossle, bol článok najúspešnejší, čo sa klikanosti týka v mesiaci Apríl. Oproti priemeru bolo CTR lepšie o 896%, druhý naj článok v poradí mal CTR o 400% lepšie ako priemer. 

PR článok hodnotíme veľmi pozitívne z hľadiska budovania povedomia značky Bábätkovo. V čase, keď bol spustený článok sme si všimli masívny nárast vyhľadávania značiek v Google (info z Google Trends). Peak bol dosiahnutý až keď príspevok uverejnila Jasmina Alagič na svojich sieťach.

Kombinácia influencera, článku a Strossle spôsobila to, že v priebehu týždňa stúplo vyhľadávanie značiek kočíkov na Slovensku. V rámci kategórie kočíkov na Heureke sa dostali prezentované kočíky do TOP 50 vyhľadávaných kočíkov.

Kampaň výrazne pomohla zvýšiť povedomie o značke a predajni Bábetkovo a dosiahli sme fantastické výsledky, ktoré môžu mať vplyv na budúce predaje v obchode Bábetkovo.

Ísť späť

Ako sme s Jasmínou zvalcovali internety
Používame anonymizované súbory cookie, aby sme Vám poskytli najlepší zážitok z našej stránky a ochránili vaše osobné údaje. Ak budete pokračovať, povoľujete tým prijatie všetkých súborov cookie na stránke spoločnosti MI:SU Design.Viac informácii
OK